TOPETERM Plzeň

...pro teplo Vašeho domova

Podlahové topení

Podlahové teplovodní topení patří v současné době mezi velmi oblíbený a žádaný typ vytápění objektů pro bydlení. Je energeticky úsporné. Je spočteno, že pro stejný pocit tepla při vytápění podlahovým topením postačí o 2 - 3°C nižší teplota (ve výši hlavy člověka) než u topení radiátory. Každý 1°C přitom v nákladech představuje 6 - 7 % nákladů na energii.
 
Člověkem je podlahové topení vnímáno jako velmi příjemné a komfortní. Pocit tepla od nohou je základem dobrého pocitu. Je však nutno zdůraznit, že při návrhu a následné realizaci tohoto typu topení je potřebné dodržet některé důležité zásady a pravidla a zejména pak hygienické normy pro hodnotu nášlapné teploty na povrchu podlahy. Také vlastní povrchy podlah (krytiny) je vhodné vybírat velmi pečlivě a po konzultaci s odbornou firmou. Dnešní nabídka podlahářských firem je však taková, že každý si zcela jistě vybere.
 
Společnost TOPETERM se dlouhodobě zabývá jak návrhem, tak i vlastními dodávkami a montážemi podlahového topení. Pro teplovodní podlahové topení používáme zejména systémy UNIVERSA a UPONOR. Každý z těchto dodávaných systémů využívá vysoce kvalitní komponenty, jejichž základem je trubka. V případě systému UNIVERSA se jedná o čtyřvrstvou trubku NIOXY tvořenou z polybutylenového jádra a hliníkové folie (pro zabránění difuzi O2) a z dalších dvou vrstev (síťovina a polyethytenový obal) zajišťujících mechanickou ochranu, u systému UPONOR se potom jedná o trubku VELTA typu PEX-a z vysokotlakého zesíťovaného polyethylenu, s ochranou proti kyslíkové difuzi 3-vrstvou fólií. Při použití těchto materiálů nemusí mít zákazník obavy ze životnosti jeho podlahy.
Volbou kteréhokoli systému podlahového topení, které nabízíme, získáte spolehlivé zařízení pro vytápění s dlohodobou životností bez nutnosti jakékoli údržby. Námi dodávané systémy se při uvádění do provozu seřídí na potřebné tepelněhydraulické parametry pro zajištění vašeho komfortu a poté není nutné se o zařízení starat.
 
Obývák s podlahovkou
Volbou podlahového vytápění volíte zdravý způsob vytápění, který nepodporuje cirkulaci prachu v místnostech  a je proto také velmi vhodný pro alergiky. Teplo, které se šíří z podlahového plošného nízkoteplotního vytápění sáláním vytváří příjemný pocit pohody díky rozložení tepla po výšce (u podlahy teplejší a u hlavy chladnější vzduch).
Je všeobecně známo, že při podlahového vytápění lze, při stejném pocitu tepelné pohody, topit na teplotu o 2 až 3°C nižší. Tím dochází k úsporám energie na vytápění ve výši 12 až 18%.
 
TOPETERM, spol. s r.o.  |   K Remízku 364/36, 301 00 Plzeň - Lhota  |  +420 739 043 803  |  info@topeterm.cz